Proč zvolit dřevěné schodiště?

 

Dřevěné schodiště je vždy dominantou domu nebo bytu. Ať už se jedná o samonosné, obklad konstrukcí nebo kombinované s jinými materiály.

Většina prostorů pro schodiště je svým způsobem originál, každý má jiné rozměry a s tím je spjat výběr typu schodiště, výběr toho správného materiálu i povrchové úpravy. Design schodů se odvíjí od Vašich požadavků, rozměrů prostoru, kde budou realizovány a v neposlední řadě musí splňovat bezpečnostní normy. Celkovou funkcionalitu a vzhled Vašeho schodiště vyžaduje skloubení Vašich představ, odborného přístupu profesionálů a bezchybnou výrobu a montáž.

Schody přímé a lomené:

Přímé schody bývají zpravidla nejpohodlnější. Půdorysně zabírají obdobnou plochu jako ostatní typy schodišt, mají největší délku. Lomená schodiště mají schody zalomené jednou nebo vícekrát a to v libovolné části schodiště. Pokud není v místě zalomení podesta, je nutné si uvědomit, že komfort a bezpečnost, zejména při sestupu, může být v tomto místě omezená kvůli zúžení šířky schodu.

Vřetenové a točité schodiště:

Vřetenové schodiště se vyznačuje centrálním nosným pilířem, plošně jsou velmi úsporná. Využití najdou zejména v menších prostorech, přináší však určité omezení, například při stěhování nábytku. Půdorys mohou mít čtvercový, zpravidla však převážně kruhový. Točitá schodiště vyžadují méně prostoru, nejsou však tolik komfortní, přesto vytváří opravdovou dominantu Vašeho prostoru.

Kombinovaná schodiště:

Kombinovaným schodištěm se rozumí schody, které jsou vytvořeny z rozdílných materiálů, například kovová konstrukce s dřevěnými stupni, dřevěná schodiště s nerezovým, skleněným nebo lankovým zábradlím. Různou kombinací lze dosáhnout vzdušného a elegantního vzhledu a svým designem se hodí především do moderních interiérů.

Ostatní typy schodů:

Vyrábíme a montujeme obklady betonových schodů, u kterých lze také vhodně kombinovat různé materiály, schody do velmi malých prostor, tzv. "mlynářské schody" . Dodáváme i samotná dřevěná nebo kovová zábradlí schodišť.

 

Novinky

Spolehlivá firma roku 2016

V novém roce 2016 Vás všechny zdravíme a přejeme vše nejlepší...  Nejlepší chceme být i my a...

Anketa

Líbí se Vám náš nový web?

Celkový počet hlasů: 825